Povožen ali povaljan krompir

vale11  

član od: 11.4.2006

sporočila: 79

19. apr 2007 23:37

Joj IVONJA ko sem prebrala tvoje besedilo sem se nasmejala do solz zelo smesna opazka nimas kej ha ha ha vale11 Sporočilo je spremenil(a) vale11 dne 19. apr 2007 23:38:29

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

21. apr 2007 18:18

Hobotka in ostale punce; se globoko opravičujem, ker nisem držala obljube in včeraj pripravila "povoženega" krompirja, ampak pri najboljši volji časovno ni zneslo. Evo, napako sem popravila danes, tako, da lahko povem, da se peče 50-60 minut pri 200-220 stopinjah (nekoliko odvisno od pečice). Fotografije mi niso najbolje uspele, zato tokrat ne bom objavila fotke, sem ti pa, Hobotka, poslala fotografije na ZP. Če bi še katera želela tokratno fotografijo, naj javi. Predhodno se kuha cca. 15 minut, potem pa ga odcediš in stisneš. Nekdo je spraševal, če je zadeva suha. Meni osebno se ne zdi, vsekakor pa ni na vrhu sočnih zadev. Jasno je tudi to, da je malo odvisno od krompirja samega. H kakšni sočni pečenki ali sočnemu piščancu je krasna priloga. Pa dober tek! fresh

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

21. apr 2007 20:47

Tudi jaz sem ga danes naredila iz starega krompirja. Mi pa ni bil grozno dober morda ravno zato ne. Povrhu sem pa potresla malo naribanega sira. Vse smo pojedli. Prvi grižljaji niso bili nevem kaj, bolj je šlo pa proti koncu, bojši je bil. Zraven pa skleda mlade berivke. Bi pa tudi jaz rada videla slikco. Hvala in lep večer! buča

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

21. apr 2007 21:21

Jaz bi tudi prosila za slikicp ,da vidim kako zadeva izgleda.Pri nas imamo radi hrustljavo pečen krompir. lp goga

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. apr 2007 13:54

Glede na to, da se je z lupino, se uporabi nov krompir? Vsaj jaz bi ga. Tega nikoli ne lupim... lidka

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

22. apr 2007 17:06

jaz sem ga pa danes povozila..ali povaljala. Mlad krompir sem kuhala v slanem kropu. Po 15 minutah sem bila zeloo skeptična, saj so olupki mladega krompirja čudno štrleli na vse strani. Je pa res, da sem ga za ziher mlace preveč kuhala in ni samo ob straneh počil pač pa kar po dolgem. No, po nadaljnjih cca 20 minutah pečenja, je bila zadovoljna celo naša najmlajša... videz sicer ni ravno obetaven, kormpir pa je res hrustljav. Morda malce suh, ampak za tiste, ki vriskajo zaradi maščob v hrani več kot primeren. tabina

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

22. apr 2007 17:53

Tudi jaz sem danes poskusila ta krompirček. Delala sem po navodilih. Vsi smo bili zadovoljni in kakor pravi Tabina, ni masten. Super še bomo ponovili. Hobotka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. apr 2007 21:04

.packa. je napisal/a:
Jaz bi tudi, če je le možno, rada videla kako približno bi izgledala ta zadeva. Hvala Iva

jaz bom videl čez enih petnajst minut ( ravno se peče ), sem dal v ( keramični ) pekač brez papirja, oplja sem pa dal " po okusu " ( torej več kot je priporočeno ),. moti pa me , ker vse skupaj bo neslano ( sem pa ga mal solil, bojim pa se da ne bo dovolj ). 

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. apr 2007 21:10

a ja, jaz sem ga mečkal na deski kar z drugo desko, se mi zdi bolj enostavno kot z vajlarjem ( da bi ga povozil z avtom se mi ni ljubilo, verjetno bi bilo treba gome oprat, bil pa bi zanimiv vzorec na krompirju ). ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. apr 2007 6:32

Krompir pojeden ( ni bilo nobenega vzdihovanja, kolk da je fajn ) . Zdi se mi, da ni treba komplicirati z mečkanjem. Po istem recepte speci(te) krompir narezan po dogem na čtiri dele, po moje rezultat bo enak, lahko tudi brez kuhanja, le čas pečenja bo daljši. ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti